Evropa

  • Česká republika
  • Řecko
  • Chorvatsko
  • Slovensko

Evropa

Zakynthos - Řecko

Řecko křížem krážem

08.05.2015 / Články / Evropa / Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace – snad každý si vybaví antické filozofy, umělce a politiky, olympijské hry i bohatou historii opředenou bájnými mýty a legendami. Je to země s jedinečnou kulturou i jazykem, mnohaletou tradicí, pohostinným obyvatelstvem a krajinou, která patří k nejromantičtějším v Evropě.

více...

Hvar - koně ve vnitrozemí ostrova

Ostrov Hvar

11.03.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Chorvatský ostrov Hvar najdete ve střední Dalmácii. Hvar má mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. V létě láká především krásnými plážemi a romantickými zátokami, ukrytými v jeho členitém pobřeží. 

více...

Diokleciánův palác ve Splitu

Historie Chorvatska

26.02.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Chorvatsko je na jednu stranu velice starou a na druhou stranu velice mladou zemí. První osídlení probíhalo již v době kamenné. Během posledních 2500 let bylo Chorvatsko v područí celé řady cizích císařů, kteří si toto území podrobovali a okupovali.

více...

Koně v pohoří Biokovo

Přírodní parky Chorvatska

21.02.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Kromě národních parků má Chorvatsko ještě řadu přírodních parků. Nejznámějším přírodním parkem Chorvatska je pohoří Biokovo tyčící se nad Makarskou riviérou a Telašćica na severodalmatském ostrově Dugi otok.

více...

Národní park Plitvická jezera

Národní parky Chorvatska

21.02.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Chorvatsko má až překvapivé množství národních parků a dalších chráněných území – celkem 8 národních parků a 11 přírodních parků. Rozhodnete-li se Chorvatsko navštívit, dopřejte si návštěvu alespoň některého z následujících míst:

více...

Přehled všech článků