BN, CD, CZ, GR, HR, IR, MA, MG, MY, NA, OM, PH, RW, SK, UG,

Afrika

Asie

  • Brunej
  • Írán
  • Malajsie
  • Omán
  • Filipíny

O přírodě a cestování

Alej baobabů - Madagaskar

Dovolená Madagaskar

20.07.2017 / Články / Afrika / Madagaskar

Láká vás dovolená na Madagaskaru? Neváhejte a navštivte tento úchvatný ostrov co nejdřív! Dovolená na Madagaskaru se dá absolvovat buď se skupinou (s průvodcem cestovní kanceláře) nebo individuálně. Vyzkoušejte dovolenou na míru - dovolenou na Madagaskaru. Vyrazte na Madagaskar i s dětmi - budete nadšení!

více...

Zakynthos - Řecko

Řecko křížem krážem

08.05.2015 / Články / Evropa / Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace – snad každý si vybaví antické filozofy, umělce a politiky, olympijské hry i bohatou historii opředenou bájnými mýty a legendami. Je to země s jedinečnou kulturou i jazykem, mnohaletou tradicí, pohostinným obyvatelstvem a krajinou, která patří k nejromantičtějším v Evropě.

více...

Maroko - velbloud na Sahaře

Maroko křížem krážem

08.05.2015 / Články / Afrika / Maroko

Maroko - nejzápadněji položená země v severní Africe v sobě mísí vliv arabského, afrického a evropského světa. Najdete zde starobylá královská města, nakoupíte na kouzelných bazarech a ochutnáte typické speciality z místní kuchyně. K odpočinku přímo vybízejí dlouhé písčité pláže na pobřeží Středozemního moře i Atlantského oceánu.

více...

Slon bornejský

Obklíčeni slony

11.05.2014 / Články / Asie / Malajsie

Pro svůj nevelký vzrůst si slon bornejský vysloužil přezdívku "trpasličí slon". Pokud ovšem na tento poddruh indického slona narazíte, jako trpaslík na vás rozhodně působit nebude. A co teprve, když se ocitnete uprostřed sloního stáda, čítajícího několik desítek těchto chobotnatců...

více...

Sirotčinec Tchukudu Kids, Goma

Se sopkou nad hlavou a válkou za humny

21.04.2013 / Články / Afrika / Kongo (Demokratická republika Kongo)

Demokratická republika Kongo je nechvalně proslulá dlouholetými občanskými konflikty a válkami. Zejména v provinciích Severní Kivu a Jižní Kivu se běžným stalo hromadné znásilňování žen, dívek i dětí. 

více...

Isfahán - město Šáha Abbáse I.

Historičtí vládci Íránu

29.03.2013 / Články / Asie / Írán

Írán je země s neuvěřitelně bohatou historií. Dnešní návštěvníci Íránu mohou obdivovat barevné mešity, karavanseráje v pouštích, středověké hrady z písku i zoroastrijské chrámy. Jaká byla Perská říše v minulosti a kdo jí vládnul?

více...

Gorila východní (Gorilla beringei graueri)

Zapomenuté gorily v Kongu

25.03.2013 / Články / Afrika / Kongo (Demokratická republika Kongo)

Národní park Kahuzi-Biega ve východním Kongu ukrývá největší poddruh gorily. Tím je gorila východní neboli Grauerova (Gorilla beringei graueri). Setkání s těmito obry je nezapomenutelným zážitkem. Navíc se zde nabízejí skvělé fotografické příležitosti.

více...

Tanečník Intore - Rwanda

Z pytláka tanečníkem Intore

15.03.2013 / Články / Afrika / Rwanda

Ochrana horských goril v národním parku Volcanoes ve Rwandě je v zájmu místních obyvatel. Vesnice Iby’iwacu Cultural Village je toho důkazem. Z bývalých pytláků jsou dnes skvělí tanečníci tradičních tanců Intore. Jejich excentrická taneční představení Intore obdivují turisté.

více...

Hvar - koně ve vnitrozemí ostrova

Ostrov Hvar

11.03.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Chorvatský ostrov Hvar najdete ve střední Dalmácii. Hvar má mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. V létě láká především krásnými plážemi a romantickými zátokami, ukrytými v jeho členitém pobřeží. 

více...

Diokleciánův palác ve Splitu

Historie Chorvatska

26.02.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Chorvatsko je na jednu stranu velice starou a na druhou stranu velice mladou zemí. První osídlení probíhalo již v době kamenné. Během posledních 2500 let bylo Chorvatsko v područí celé řady cizích císařů, kteří si toto území podrobovali a okupovali.

více...

Koně v pohoří Biokovo

Přírodní parky Chorvatska

21.02.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Kromě národních parků má Chorvatsko ještě řadu přírodních parků. Nejznámějším přírodním parkem Chorvatska je pohoří Biokovo tyčící se nad Makarskou riviérou a Telašćica na severodalmatském ostrově Dugi otok.

více...

Národní park Plitvická jezera

Národní parky Chorvatska

21.02.2013 / Články / Evropa / Chorvatsko

Chorvatsko má až překvapivé množství národních parků a dalších chráněných území – celkem 8 národních parků a 11 přírodních parků. Rozhodnete-li se Chorvatsko navštívit, dopřejte si návštěvu alespoň některého z následujících míst:

více...

Alej baobabů (Baobab Alley)

Zajímavosti o Madagaskaru

29.01.2013 / Články / Afrika / Madagaskar

Madagaskar je nejstarší ostrov na Zemi. Před zhruba 167 mil. let byl Madagaskar součástí jednoho pevninského celku zvaného Gondwana. Bylo to období, kdy světu vládli dinosauři. Madagaskar je čtvrtý největší ostrov na světě.

více...

Rwenzori - obří lobélie (Lobelia becquaertii)

Pohoří Rwenzori

29.01.2013 / Články / Afrika / Uganda

Národní park Rwenzori leží v západní Ugandě na hranicích s Demokratickou republikou Kongo. Rozloha národního parku Rwenzori je téměř 1 000 km2, z toho 70 % leží v nadmořské výšce přes 2 500 m. Ve Rwenzori najdete třetí nejvyšší vrchol Afriky.

více...

Lemur Sifaka Coquerelův

Lemuři

24.08.2012 / Články / Afrika / Madagaskar

Předpokládá se, že předkové dnešních lemurů obydleli Madagaskar před zhruba 60 miliony let. Protože je zde neohrožovali žádní jiní „neprimátí“ savci, lemuři se úspěšně rozšiřovali a vyvinuli se do nejrůznějších podob a velikostí.

více...

Sifaka Tattersalův (Propithecus tattersali)

Sifaka Tattersalův

17.07.2012 / Články / Afrika / Madagaskar

Lemur sifaka zlatokorunkatý neboli sifaka Tattersalův (Propithecus tattersali) patří mezi nejvzácnější primáty na světě a při osobním setkání s tímto tvorem vás musí napadnout, že také mezi ty nejkrásnější.

více...