Za přírodními poklady Bornea a zlatem Bruneje

Borneo – třetí největší ostrov na světě. Domov nejvzácnějších savců světa – nosorožců sumaterských, bornejských trpasličích slonů, orangutanů i charismatických primátů kahau nosatých, které nenajdete nikde jinde na světě. Divoká příroda ostrova Borneo má stále svá tajemství. Pojeďte s námi navštívit malajskou část tohoto kouzelného ostrova a sultanát Brunej!

Termín:

9. 8. - 1. 9. 2014

Délka expedice:

24 dní

Poznámka:

Setkání s volně žijícími živočichy vyžaduje svůj čas a na tomto zájezdu si ho dopřejeme.

Program expedice:

Na ostrově Borneo najdete nejstarší deštné pralesy na Zemi i obrovské jeskynní systémy zapsané v seznamu UNESCO, v nichž přebývají milióny netopýrů. Během této cesty na Borneo navštívíme nejzajímavější přírodní parky a rezervace malajských států Sarawak i Sabah, kde o pozorování divokých zvířat (a často i o velmi blízká setkání se zvířaty) rozhodně nebude nouze. Nevynecháme však ani původní kmeny Bornea – konkrétně Ibany, Kelabity a Penany, za nimiž se vypravíme hluboko do vnitrozemí Bornea. Kontrastem k poznávání přírodních krás ostrova bude návštěva pohádkově bohatého sultanátu Brunej, s okázalými, zlatem zdobenými mešitami. Kdo by jej chtěl při cestě na Borneo minout?

Přehled míst, která navštívíme:

Národní parky Bako a Gunung Mulu (UNESCO), rezervace Kinabatangan, Tabin, Semenggoh, Sepilok a Labuk Bay, oblasti s tradičními kmeny – Batang Ai a Kelabit Highlands, města Kuching, Miri a Bandar Seri Begawan (Brunej), příp. také Kuala Lumpur

Bohatý program se zaměřením na přírodu a faunu ostrova Borneo.

Stáhněte si tapety na plochu z Malajsie nebo tapety na plochu z Bruneje.

Detailní program expedice v PDF

Cena:

87.700,- Kč

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenka do limitu 20.000 Kč (včetně všech letištních tax), vnitrostátní letenky (7-8 přeletů) do limitu 30.000 Kč (včetně všech letištních tax), veškerá společná doprava, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy či chatkách v rezervacích, strava uvedená v detailním programu, specializovaní průvodci v národních parcích a rezervacích, pojištění CK proti úpadku, český průvodce po celou dobu zájezdu.

Cena nezahrnuje:

Strava neuvedená v detailním programu zájezdu, vstupy do národních parků a rezervací dle programu, cestovní a storno pojištění, nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby.

Vedoucí expedice:

Ing. Monika Hrdinová

Nezávazná rezervace:

Zaujala Vás tato expedice? Neváhejte a kontaktujte nás.

Fotogalerie expedice: