Tropický Madagaskar (vč. parku Masoala)

Expedice TROPICKÝ MADAGASKAR (VČ. PARKU MASOALA) je vhodná pro všechny nadšence do zvířat a divoké přírody. Vrcholným zážitkem bude národní park Masoala s panenským tropickým pralesem sahajícím až k mořskému pobřeží, zapsaný na seznamu UNESCO. Takový býval Madagaskar před příchodem člověka: divoký, neprostupný, plný života... Podaří se nám najít tajemného nočního lemura Aye-aye? Odpočineme si na plážích ostrova Sainte Marie, u jehož břehů se vypravíme za majestátními keporkaky. V programu expedice TROPICKÝ MADAGASKAR (VČ. PARKU MASOALA) je zařazeno také několik soukromých parků, které umožňují skvělé možnosti fotografování zvířat.

Termín:

2. 8. - 22. 8. 2014

Délka expedice:

21 dní / 18 nocí na Madagaskaru

Poznámka:

Pozor! Uskutečnění expedice je podmíněno dostupností vnitrostátních letenek. Ty mohou být vyprodány až v několikaměsíčním předstihu. S rezervací expedice proto neváhejte!

Program expedice:

TROPICKÝ MADAGASKAR (VČ. PARKU MASOALA)národní park Andasibe - Mantadia, lemuří ostrov Vakona Forest, jezero Lac Ampitabe, rezervace Palmarium, rezervace Vohibola Forest, rezervace Tampolo Forestry Station, ostrov Sainte Marie, pozorování keporkaků z lodi, ostrov Aye-aye, národní park Mananara-Nord, řeka Andranofotsy, rezervace Nosy Mangabe, národní park Masoala, lemuří park Ivoloina, plazí park Peyrieras, lemuří park, krokodýlí farma, gejzíry Amparaky.

Východní Madagaskar patří k nejnedostupnějším místům tohoto ostrova. Možná právě proto se zde dodnes zachovala divoká příroda ve své původní podobě. Najdete zde husté tropické pralesy sahající až mořskému pobřeží i palmy sklánějící se nad bělostnými písečnými plážemi. V období od července do září můžete u východního pobřeží Madagaskaru pozorovat keporkaky, kteří sem každoročně připlouvají z arktických vod, aby zde našli partnera či porodili mláďata. Abychom si zvýšili šance na setkání s těmito obrovskými tvory, vypravíme se za nimi na moře 2x.

Pralesy v těchto částech Madagaskaru jsou domovem jedněch z nejohroženějších primátů světa. Pokud se vydáte do těchto končin, budete mít šanci pozorovat největší lemury indri, sifaky velké, vari červené i červenobílé nebo tajemného nočního lemura ksukola ocasatého, zvaného aye-aye. Jsou to tvorové, o jejichž existenci nemá běžný Evropan ani potuchy a v našich zoo je neuvidíte. A tento výčet druhů lemurů zdaleka není kompletní.

Pozorování zvířat ve volné přírodě může být někdy obtížné, avšak pocitům, které taková setkání přinášejí, může konkurovat jen máloco. Přesto navštívíme také soukromé lemuří parky, kterých je na Madagaskaru několik. Skvělé fotografické příležitosti jsou zde zaručeny!

I když jsou lemuři velkým lákadlem pro návštěvníky Madagaskaru, rozhodně nejsou jedinou zajímavostí, co se fauny týče. Až 96 % plazů žijících na tomto ostrově, jsou endemiti, to znamená, že je nenajdete nikde jinde na světě. A žije zde víc než polovina všech druhů chameleonů, včetně toho nejmenšího i největšího.

Když mluvíme o Madagaskaru, nelze opomenout samotné obyvatelstvo. Malgaši jsou snad nejusměvavější národ na světě. Moc toho nemají, ale úsměvem na tváři nešetří. Přesvědčte se o tom!

Možnost prodloužení programu až do 29.8.:

Řeka Tsiribihina a národní park Tsingy de Bemaraha

- tj. celkem 28 dní (26 nocí na Madagaskaru)

Stáhněte si tapety na plochu Madagaskar.

Detailní program expedice v PDF

Cena:

79.500 Kč

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenka do limitu 28.000,- Kč (včetně letištních tax), veškerá doprava terénními vozy a loděmi, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy či kempech, pronájem stanů (kde je potřeba), strava během kempování (dle programu), 2x výprava lodí za keporkaky, noční výpravy dle programu, specializovaní průvodci v národních parcích a rezervacích, vládní poplatky a daně, český průvodce a místní anglicky mluvící průvodce k dispozici po celou dobu expedice.

Cena nezahrnuje:

Vnitrostátní letenka na trase Maroantsetra - Antananarivo (cca 200 EUR/osobu), vstupy do národních parků a rezervací, strava neuvedená v detailním programu expedice, cestovní a storno pojištění, pronájem spacáků a karimatek, nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby, jakékoli jiné aktivity neuvedené v detailním programu, příp. vízum (v roce 2012 byl do země vstup bezvízový).

Cena prodloužení programu do 29.8. o řeku Tsiribihina a národní park Tsingy de Bemaraha (min. 3 zájemci): 15.000 Kč + vnitrostátní letenka z Morondavy do Antananariva (cca 200 EUR/osobu)

Vedoucí expedice:

Ing. Monika Hrdinová

Nezávazná rezervace:

Zaujala Vás tato expedice? Neváhejte a kontaktujte nás.

Fotogalerie expedice: