Východní Kongo a Rwanda

Cesta do srdce Afriky. Co vás zde čeká? Příroda v nejrozmanitějších podobách: endemičtí primáti, velcí afričtí savci, unikátní afroalpinská vegetace pohoří Ruwenzori, pohled do kráteru činné sopky Nyiragongo v národním parku Virunga, gorily východní v národním parku Kahuzi-Biega. Mrazivé pocity z návštěv památníků genocidy a skutečné rwandské věznice. Zúčastníme se lovu s tradičními Pygmeji v hlubokém konžském pralese... Tato cesta změní váš pohled na svět!

Termín:

srpen - září 2014

Délka expedice:

23 dní

Poznámka:

Pro tuto expedici je nutné uzavřít připojištění na vysokohorskou turistiku.

Uskutečnění expedice je podmíněno otevřením národního parku Virunga v plném rozsahu (v současné době je pro turisty nepřístupná sopka Nyiragongo).

Sledujte aktuální situaci v národním parku Virunga.

Program expedice:

Rwanda – malá země ve východní rovníkové Africe se špatnou pověstí. Před necelými dvaceti lety si prošla neuvěřitelně krutým krveprolitím - genocidou. Dnes patří mezi nejbezpečnější a nejdynamičtější africké státy. Zároveň však nabízí nesmírné přírodní bohatství – bez nadsázky lze říci, že je to ráj primatologů. Najdete zde horské gorily, šimpanze, guerézy i mnoho druhů kočkodanů, z nichž některé jsou habituované, tedy zvyklé na lidskou přítomnost, a nabízejí skvělé fotografické možnosti. Ve Rwandě však také navštívíme památníky genocidy a věznici, kde si odpykávají trest odsouzení za genocidu. 

Konžský prales – nedostupné, tepající srdce Afriky. Domov posledních skutečných Pygmejů, žijících i dnes tradičním způsobem života (lovci a sběrači). Navštívit tato místa napadne jen skutečného dobrodruha. My se s těmito přírodními lidmi setkáme a co víc, zúčastníme se s nimi tradičního lovu! Večer u ohně se s vámi rádi podělí o svou marihuanu...

Národní park Kahuzi-Biega je domovem největšího poddruhu gorily – gorily východní. Setkání s těmito něžnými obry patří k nejúchvatnějším cestovatelským zážitkům. Sopečné pohoří národního parku Virunga láká především aktivními vulkány. Během naší výpravy vystoupíme na sopku Nyiragongo a podíváme se do chřtánu nejničivější sopky v oblasti na její jedinečné lávové jezero. V tomto národním parku projdeme také pohořím Ruwenzori s unikátní afroalpinskou vegetací a budeme pozorovat krokodýly, hrochy a další velké savce u řeky Semliki. Samostatnou kapitolou je pak návštěva města Goma…

Tato expedice je vhodná jen pro vskutku dobrodružné povahy! Troufnete si?

Detailní program expedice v PDF

Cena:

128.800,- Kč

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenka do limitu 17.000,- Kč (včetně všech letištních tax), vnitrostátní letenka na trase Goma - Beni (včetně všech letištních tax), vnitrostátní letenka na trase Kisangani - Goma (včetně všech letištních tax), veškerá doprava vozy a loděmi, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy se snídaní, pronájem kempingového zařízení (stany, karimatky, spacáky) v národním parku Virunga a v lese Ituri, plná penze během pobytu v národním parku Virunga a v lese Ituri, veškeré vstupy do národních parků a rezervací, specializovaní místní průvodci v národních parcích a rezervacích, nosiči v národním parku Virunga, balená voda během celé expedice (1,5l/osobu/den), vládní poplatky a daně, pojištění CK proti úpadku, český průvodce a místní anglicky mluvící průvodce k dispozici po celou dobu expedice.

Cena nezahrnuje:

Jednovstupové vízum do D.R.Konga (v roce 2012 bylo 90€), vícevstupové vízum do Rwandy (v roce 2012 bylo 50€), vstup k východním gorilám v NP Kahuzi-Biega (v roce 2012 byl 400$), vstup k horským gorilám v NP Volcanoes (od 1.6.2012 činí 750$), strava neuvedená v detailním programu expedice (tedy strava mimo NP Virunga a les Ituri), cestovní a storno pojištění, spropitné a další výdaje osobní spotřeby, jakékoli jiné aktivity neuvedené v detailním programu.

Vedoucí expedice:

Ing. Monika Hrdinová

Nezávazná rezervace:

Zaujala Vás tato expedice? Neváhejte a kontaktujte nás.

Fotogalerie expedice: