Severní Madagaskar - Vanilkové pobřeží

Severní Madagaskar je domovem jedněch z nejohroženějších primátů světa - žije zde sifaka bílý, sifaka Perrierův a sifaka zlatokorunkatý. Na severu Madagaskaru najdete tropické pralesy i krasovou oblast tsingy. Severní Madagaskar je hlavní oblastí ostrova pro pěstování vanilky. Proto se jí také přezdívá "vanilkové pobřeží". 

Termín:

15. 8. - 3. 9. 2013

Délka expedice:

20 dní / 18 nocí na Madagaskaru

Poznámka:

Expedice SEVERNÍ MADAGASKAR - VANILKOVÉ POBŘEŽÍ je vhodná pro skutečné milovníky přírody. Navštívíme unikátní vápencovou oblast TSINGY na severu Madagaskaru. Severní Madagaskar je také domovem vzácných druhů lemurů. Lemury budeme pozorovat v jejich přirozeném prostředí. V programu expedice SEVERNÍ MADAGASKAR - VANILKOVÉ POBŘEŽÍ je zařazeno také několik soukromých parků, které umožňují skvělé možnosti fotografování zvířat.

Pozor! Uskutečnění expedice je podmíněno dostupností vnitrostátních letenek, které bývají vyprodány až v několikaměsíčním předstihu. S rezervací expedice proto neváhejte!

Program expedice:

SEVERNÍ MADAGASKAR - VANILKOVÉ POBŘEŽÍ: národní park Montagne d'Ambre, Tsingy Rouge, rezervace Analamerana, rezervace Ankarana (tsingy), rezervace Daraina, národní park Marojejy, národní park Andasibe - Mantadia, lemuří ostrov Vakona Forest, plazí park Peyrieras, lemuří park, krokodýlí farma, gejzíry Amparaky.

Pozorování zvířat ve volné přírodě může být někdy obtížné, avšak pocitům, které taková setkání přinášejí, může konkurovat jen máloco. Přesto navštívíme také soukromé lemuří parky, kterých je na Madagaskaru několik. Nečekejte ale ubohá, v kleci uvězněná zvířata – jsou to místa, kde se lemuři mohou pohybovat svobodně, mezi nimi a návštěvníky není žádná bariéra. A skvělé fotografické příležitosti jsou zde zaručeny!

I když jsou lemuři velkým lákadlem pro návštěvníky Madagaskaru, rozhodně nejsou jedinou zajímavostí, co se fauny týče. Až 96 % plazů žijících na tomto ostrově, jsou endemiti, to znamená, že je nenajdete nikde jinde na světě. A žije zde víc než polovina všech druhů chameleonů, včetně toho nejmenšího i největšího.

Když mluvíme o Madagaskaru, nelze opomenout samotné obyvatelstvo. Malgaši jsou snad nejusměvavější národ na světě. Moc toho nemají, ale úsměvem na tváři nešetří. Přesvědčte se o tom!

Stáhněte si tapety na plochu Madagaskar.

Detailní program expedice v PDF

Cena:

95.200 Kč

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenka do limitu 34.000,- Kč (včetně všech letištních tax), vnitrostátní letenka na trase Antananarivo - Antsiranana (včetně všech letištních tax), vnitrostátní letenka na trase Sambava - Antananarivo (včetně všech letištních tax), veškerá doprava terénními vozy, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy či kempech, pronájem stanů (kde je potřeba), strava během kempování (dle programu), veškeré vstupy do národních parků a rezervací, noční výpravy dle programu, specializovaní průvodci v národních parcích a rezervacích, nosiči v národním parku Marojejy, vládní poplatky a daně, pojištění CK proti úpadku, český průvodce a místní anglicky mluvící průvodce k dispozici po celou dobu expedice.

Cena nezahrnuje:

Strava neuvedená v detailním programu expedice, cestovní a storno pojištění, pronájem spacáků a karimatek, nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby, jakékoli jiné aktivity neuvedené v detailním programu, příp. vízum (v roce 2012 byl do země vstup bezvízový).

Vedoucí expedice:

Ing. Monika Hrdinová

Nezávazná rezervace:

Zaujala Vás tato expedice? Neváhejte a kontaktujte nás.

Fotogalerie expedice: